VVV Tour

Černá hora

 

O ČERNÉ   HOŘE

 

Černá Hora je nejmladší stát Evropy, který vznikl v roce 2006. Pyšní se úžasnými přírodními scenériemi. Kvalitní pláže jsou zde písčité, ale také oblázkové s romantickými zátokami. Černá Hora je velmi atraktivní a hlavně neokoukanou oblastí, plná nádherných míst, které stojí za to je poznat. 

 

POLOHA

 

Rozloha Černé Hory je malá, necelých 14 tisíc kilimetrů, ale o to bohatší na rozamanitost překrásné přírody, která Vás nadchne ihned po příletu. Sousedí s Bosnou a Hercegovinou, Chorvatskem, Albánií a Srbskem. 

 

PŘÍRODNÍ PODMÍNKY

 

Obrovské masivy hor měřících přes  2 000 m n. m. strmně padají do vod Jadranu. Členité kopce se stále zelenou vegetací zkrášlují pobřeží Černé Hory s  velmi příjemným a teplým klimatem od května do konce října. Průměrné denní teploty v sezoně jsou až 35°C a teplota moře má příjemných 25°C. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, jsou bezplatné, platí se pouze lehátka a slunečníky. Na plážích je bohatá nabídka vodních sportů a aktivit.

 

HLAVNÍ MĚSTO, JAZYK

 

Hlavním městěm Černé Hory je Podgorica. Úředním jazykem je černohorština, dalším jazykem je srbština a albánština. Černá Hora je jedinečná země, která spojuje krásné pláže, nádhernou přírodu a milé lidi, kteří z této země dělají příjemné místo pro strávení dovolené.

 

 

ČAS

 

V Černé Hoře je stejné časové pásmo jako v ČR.

 

MĚNA

 

Měnou Černé Hory je Euro. V obchodech, restauracích, hotelech a půjčovnách lze platit mezinárodními platebními kartami. 

Banky a poštovní řady jsou ve všech městech.

 

 

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka
Hotel Princess

Hotel Princess ****

Černá Hora, Jaderské pobřeží, Bar

04.07 - 11.07.2022 (8 dní)

Polopenze

Letecky Letecky

od 17 990 Kč

1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...