VVV Tour

NAMIBIE VELKÝ OKRUH S ČP

kufr pdf

Termín:14.10. (Čt) - 28.10. (Čt) 2021

změnit termín

Délka pobytu:15 dní, 14 nocí

ID hotelu:985080

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 81 990 Kč

Program
1
Praha/Vídeň – Windhoek
Odlet do Namibie dle konkrétního letového řádu.
2
Windhoek
Vítejte v Namibii! Po vyřízení nezbytných formalit setkání lehký program v hlavním městě Namibie. Prohlídka největších zajímavostí města dodnes vykazujícího svůj původně německý charakter, poté transfer na hotel a odpočinek po dlouhé cestě.
3
Windhoek – region Kalahari
Přejezd na jih do Kalahari – největší spojitá písečná oblast na světě. Navzdory suchému klimatu domov množství zajímavých zvířat – antilop, surikat a dalších. Poznávání tohoto krásného místa s elegantními dunami a romantickými západy slunce.
4
Kalahari – oblast Fish River Canyon
Pokračování do oblasti kaňonu řeky Fish River a největší „trháky“ – unikátní skalní formace u Giants Playground a ikonický les aloe rozsochatých u „toulcového lesa“ (Quiver Tree Forest). Místní obyvatelé věří v blahodárnou moc těchto stromů, z nichž některé jsou 200-300 let staré.
5
Fish River Canyon
Návštěva kaňonu řeky Fish River – po americkém Grand Canyonu největšího kaňonu světa. Působení vody zde vytvořilo rokli až 549 m hlubokou, poskytující fascinující pohled do hlubin tohoto nádherného zázraku přírody.
6
Fish River Canyon – Sossusvlei
Přejezd zpět na sever, do oblasti nádherných dun tyčících se z rovinaté solné pánve u Sossusvlei.
7
Sossusvlei
Brzký start do nového dne, odměněný hrou světel na oranžovočervených dunách, mnohdy až 300 m vysokých – nejvyšších dunách na světě. Procházka roklí kaňonu Sesriem, při dobrém počasí s možností koupání ve zdejším přírodním bazénu.
8
Sossuvlei – Swakopmund
Pokračování na západ k moři, do města Swakopmund, v minulosti hlavního německého přístavu v západní Africe, a prohlídka hlavních zajímavých míst. Swakopmund si dodnes uchovává charakter velmi odlehlého místa uprostřed nehostinné divočiny.*Odpoledne možnost fakultativního výletu do oblasti Moon Valley, jedné z nejzajímavějších částí Namibské pouště.
9
Swakopmund
Výlet do zálivu Walvis Bay na pobřeží Atlantiku. Místo známé množstvím zajímavé fauny – pelikáni, plameňáci, s trochou štěstí možnost pozorovat i delfíny, kosatky a tuleně během plavby podél pobřeží.*Pro zájemce možnost fakultativního výletu za poznáním pobřežních dun – ačkoliv pouštní krajina vypadá zcela nehostinně, ve skutečnosti je plná života. Informace o tomto unikátním ekosystému poskytnou zkušení místní průvodci, poté krátká projížďka po dunách.
10
Swakopmund – oblast Damaraland
Přejezd do pouštní oblasti Damaraland, ve 20. století jednoho z deseti tzv. bantustanů – oblastí vyčleněných apartheidem dle etnického klíče pro černé obyvatelstvo, toto uspořádání bylo zrušeno až roku 1989.
11
Damaraland
Výlet do vesnice etnika Himba, unikátní pastevecké kultury velmi fotogenického etnika – zajímavé jsou zejména typické účesy himbských žen.
12
Damaraland – oblast NP Etosha
Pokračování do NP Etosha, nejznámějšího namibijského parku s množstvím zvířat – mezi významné obyvatele patří například nosorožci, lvi, žirafy či vzácné endemitní impaly černé. Safari v parku s pozorováním zvěře.
13
NP Etosha
Další den v NP Etosha, celodenní poznávání krás tohoto krásného koutu světa, jednoho z největších parků v Africe.
14
Etosha – Windhoek – odlet
Návrat zpět do hlavního města, cestou zastávka na místním trhu ve městě Okahandja s možností nákupů zajímavých suvenýrů. Okahandja byla významným místem pro etnikum Hararů, sídlem velkých náčelníků tohoto lidu. Odlet zpět do Evropy, obvykle v podvečerních hodinách.
15
Praha/Vídeň
Přílet, konec programu.
Popis
Namibie – černá perla jihozápadní Afriky. Země obrovské přírodní krásy a dodnes jedno z relativně málo navštěvovaných a také velmi řídce osídlených míst naší planety. Nejen díky tomu si Namibie uchovává svůj šarm místa stojícího mimo masový turismus. Tato vyprahlá země nastavuje návštěvníkovi svou drsnou, ale krásnou tvář – oranžové duny tyčící se osaměle k nebi, hluboké kaňony, divoká pobřeží a chátrající osady uprostřed nehostinné divočiny. A v noci obloha s myriádami hvězd. Navzdory téměř století od ochodu německých kolonistů si města mnohdy udržují ducha svých stavitelů, ať už se jedná o metropoli Windhoek, nebo menší elegantní Swakopmund. Německý vliv se objevuje i v místní kuchyni, kdy si tisíce kilometrů od domova je možné si pochutnat na vídeňském řízku a vychlazeném pivu. To vše a mnohem víc je Namibie – země velmi africká a zároveň evropská, divoká ale i civilizovaná.
Během této cesty si vychutnáte ta nejhezčí místa Namibie a poznáte krásy této fascinující země. Vaše putování zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty.
Cena nezahrnuje
Pojištění storna
*Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
*Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Víza
*Zajišťují se na velvyslanectví v Berlíně (80 EUR/os.)/na místě (71 USD) dle aktuálních podmínek
Fakultativní výlety
*Seznam možných aktivit poskytneme s předstihem
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka
*Letenka na trase Praha – Windhoek – Praha
Ubytování
*12x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Český průvodce
*Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
*Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
*Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
*Veškerá pozemní doprava dle programu
Cestovní pojištění
*Kvalitní cestovní pojištění kryjící covid-19 již v ceně
Informační materiály
*Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Služby za příplatek
Víza
*Zajišťují se obvykle na velvyslanectví v Berlíně, možnost zajistit (cena 80 EUR/os. + nezbytné náklady)
Příplatek za jednolůžkový pokoj
*cca 5490 Kč/os.
Poznámky
Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu ZAR.Kvalitní cestovní pojištění kryjící covid-19 v ceně, doporučujeme si sjednat připojištění storna zájezdu.Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.Informujte se u nás ohledně aktuálních podmínek vstupu a omezení souvisejících s covid-19.
Proč vybrat tento zájezd
Příjemná kombinace poznávání přírody, místních pamětihodností a etnik*Nejkrásnější místa Namibie*Nejvyšší duny světa a největší kaňon v Africe*Návštěva pouštních oblastí a NP parku Etosha, nabízející velmi odlišný zážitek*Malá skupina 6 – 16 osob, umožňující komfortní poznávání*Všechny vstupy a výlety již v základní ceně*
Destinace
Windhoek – Kalahari – Sossusvlei – Swakopmund – Damarland – NP Etosha

Podobné zájezdy

NAMIBIE VELKÝ OKRUH S ČP

destinace: Namibie, Poznávací zájezdy - Namibie, Namibie

termín:14.10. (Čt) - 28.10. (Čt) 2021 (15 dní, 14 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Dle programu

NAMIBIE VELKÝ OKRUH S ČP
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Základní cena81 990 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: VIVA Travel dovolená-na-přání s.r.o. IČO: 06518770
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...