VVV Tour

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA S ČP

kufr pdf

Termín:25.09. (So) - 03.10. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:985079

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 51 990 Kč

Program
1
Praha/Vídeň – Ammán
Odlet do Jordánska dle konkrétního letového řádu. Přílet tentýž den, nebo 2. den v ranních hodinách, ubytování.
2
Ammán
Výlet do okolí hlavního města – dnes typická arabská krajina s mešitami, ve starověku ale východní výspa antických říší. Pozůstatky někdejšího mocného města Džeraš známého také jako „Pompeje východu“, četné připomínky slavné antické minulosti. Návštěva pevnosti v Adžlúnu, shlížející na údolí Jordánu – právě odsud podnikal mocný vojevůdce Saladin své stále úspěšnější výpady proti křižákům do Svaté země. Dle zájmu možnost poznávat každodenní život Jordánska – výrobna mýdla, pekárna lahodných sušenek, kreslíř arabské kaligrafie a další. Poté návrat do Ammánu a odpočinek, případně možnost poznávat neutichající ruch velkoměsta.
3
Ammán – Madaba – hora Nebo – Mrtvé moře
Prohlídka hlavních zajímavostí Ammánu, jednoho z nejkrásnějších měst Blízkého východu, malebně rozloženého na několika pahorcích – četné antické památky, majestátní mešity, živé trhy plné koření, sladkostí a dalších lahůdek. Možnost vyzkoušet si své schopnosti smlouvat…místní obchodníky však překoná málokdo. Poté přejezd do městečka Madaba s nádhernými antickými mozaikami a návštěva hory Nebo – místo odkud měl Mojžíš vidět Zaslíbenou zemi bez možnosti do ní vstoupit. Pokračování k Mrtvému moři, nocleh.
4
Mrtvé moře
Volný den určený odpočinku a koupání v tomto unikátním moři, známém svou extrémní slaností. Pro aktivní povahy možnost fakultativních výletů a treků v oblasti údolí Vádí Mudžíb, nazývaném „Grand Canyon Jordánska“.
5
Mrtvé moře – Petra
Po snídani pokračování do města Petra (UNESCO), označovaného jako jeden ze sedmi divů světa. Celodenní poznávání této nádherné oblasti, za soumraku fakultativně přesun na jeden z okolních kopců a možnost pozorovat západ slunce nad drsnou krajinou v okolí města.
6
Petra – Vádí Rum
Přesun do oblasti Vádí Rum (UNESCO). Nádherná pouštní oblast hraničící se Saúdskou Arábií se stala místem natáčení mnoha filmů a svou drsnou krásou fascinuje dodnes. Projížďka džípy zdejší úžasnou pouští, poté nocleh ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora, možnost nočního pozorování hvězd v místě s minimálním světelným smogem.*Zážitkový nocleh ve stylových stanech s komfortem (postel, koupelna) přímo v poušti a přírodě, nádherná autentická atmosféra beduínského tábora.
7
Vádí Rum – Aqaba
Pokračování do města Aqaba a volný den u Rudého moře. Možnost koupání, vodních sportů, aktivit v poušti, případně návštěva místního trhu vyhlášeného nabídkou oříšků a koření, které mohou být pěkným stylovým dárkem z návštěvy Jordánska.
8
Aqaba – Ammán
Přejezd zpět do Ammánu, po příjezdu volno v centru města – možnost posledních procházek jordánskou metropolí a nákupů posledních dárků na místních barvitých trzích. Poté rozlučková večeře, zaměřená na místní speciality a vynikající kávu.
9
Ammán – Praha/Vídeň
Odlet zpět domů dle konkrétního letového řádu (obvykle v brzkých ranních hodinách), konec programu.
Popis
Blízký východ – fascinující region pyšnící se řadou významných historických míst spjatých s mocnými říšemi, jež zde vznikaly a opět zanikaly již od starověku. Křižovatka kultur a kolébka významných světových náboženství – judaismu, křesťanství i islámu. Právě tudy také procházely kupecké stezky mířící z Orientu do Evropy. Tady prostě historie dýchá na každém kroku. Region drsné krásy, kde zeleň nečetných oáz, sadů a zahrad představuje oázu svěží přírody v jinak suché pouštní a polopouštní krajině. Výsledný celek představuje pestrou mozaiku exotických chutí, všudypřítomné vůně koření i zvuků ruchu každodenního života. Blízký východ návštěvníka prostě uchvátí…
V samém srdci Blízkého východu leží Jordánsko jako ostrůvek stability v jinak neklidném regionu. Země velmi pohodová a přátelská od prvního okamžiku, známá pověstnou pohostinností svých obyvatel. Vydejte se s námi do této nádherné země, za pouštěmi a někdejšími mocnými křižáckými hrady, k legendárnímu Mrtvému moři nebo na četné trhy vonící kořením. Nevynecháte samozřejmě ani jordánské perly – starobylé skalní město Petra a drsnou krásu pouští v oblasti Vádí Rum. Poznáte také přátelské hrdé Jordánce a budete mít možnost ochutnat zdejší kuchyni, exotickou a zajímavou, jako je tato nádherná země sama. Cestu zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude starat o Vaše pohodlí a hladký průběh cesty. Krásy Jordánska již čekají!
Cena nezahrnuje
Připojištění storna (i proti covidu)
*Zajistíme na přání za příplatek.
Spropitné místním řidičům a průvodcům
*Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka
*Mezinárodní letenka na trase Praha – Ammán – Praha
Ubytování
*7x nocleh v hotelu standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Ubytování – glamping
*1x zážitkový nocleh ve stylových stanech se vším pohodlím (Vádí Rum)
Stravování
*Stravování formou snídaně
Stravování
*1x rozlučková večeře zaměřená na jordánské speciality (bez nápojů)
Služby českého průvodce
*Zkušený a příjemný český/slovenský průvodce
Místní anglicky mluvící průvodce
*Místní anglicky mluvící průvodci (na různých místech cesty mohou být různí průvodci)
Pozemní doprava
*Veškerá pozemní doprava dle programu
Jordánská víza
*Víza již v ceně
Vstupné
*Veškeré vstupné dle programu
Cestovní pojištění
*Kvalitní cestovní pojištění, zahrnující krytí pro případ covid-19
Informační materiály
*Informační materiály CK k dané cestě
Pojištění CK proti úpadku
Služby za příplatek
Příplatek za jednolůžkový pokoj
*cca 4690 Kč/os.
Stravování nad rámec snídaní
*Doplatek na polopenzi (večeře) – cena na vyžádání
Poznámky
Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.Informujte se ohledně možných covid požadavků (testů).
Proč vybrat tento zájezd
Nejzajímavější historická a přírodní místa Jordánska*Strhující krása pouště ve Vádí Rum*Legendární perla Jordánska – skalní město Petra*Odpočinek u Mrtvého moře, koupání v Rudém moři*Veškeré vstupné již v základní ceně*Komfortní poznávání ve skupině 6 – 12 osob*
Destinace
Ammán – Džeraš – Adžlún – Mrtvé moře – Vádí Rum – Petra – Aqaba

Podobné zájezdy

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA S ČP

destinace: Jordánsko, Poznávací zájezdy - Jordánsko, Jordánsko

termín:25.09. (So) - 03.10. (Ne) 2021 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Dle programu

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA S ČP
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Základní cena51 990 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: VIVA Travel dovolená-na-přání s.r.o. IČO: 06518770
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...