VVV Tour

Menu

Dvě moře a Petra ****

kufr pdf

Termín:02.09. (Pá) - 09.09. (Pá) 2022

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:1015921

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 28 890 Kč

Program
Zážitek ze dvou vodních pokladů – Rudé moře s klidnou hladinou a drobnými vlnkami, písečné pláže, barevný podmořský a městský život Akaby a nejslanější moře na světě v nejnižším bodě na Zemi – Mrtvé moře, které vás nadchne svou jedinečností a léčivými účinky. Při cestě od jednoho moře k druhému navštívíte také Petru – růžové město uprostřed pouště postavené Nabatejci, které patří k moderním divům světa. Úžasná pozimní a jarní dovolená u moře se skvělým počasím a špičkovými zážitky.
1.den: Přílet do Jordánska
Po příletu přímým letem z Prahy (Smartwings) a vyřízení vstupních formalit transfer k Mrtvému moři.Ubytování hotel Ramada 4* Dead Sea, večeře.
2.-4.den: Pobyt u Mrtvého moře
Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout a udělat něco pro sebe.
Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravenéALTERNATIVNÍ VÝLETY
* Bethany – místo křtu Ježíše u řeky Jordán* Výlet do Ammanu – hl. město * Madaba a Mojžíšova hora Mt. Nebo * Jerash a Ajloun, pouštní hrady Cena výletů závisí na počtu zájemců – obvykle se řeší na místě s delgátem, včetně úhrady
5.den: Petra
Po snídani opustíme oblast Mrtvého moře a po transferu následuje návštěva velkolepého tajemného skalního města Petra, které patří k sedmi divům světa. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým hlavním městem nabatejské říše krále Aretase IV. Unikátní město uprostřed růžových skal vystavěli mistři obchodu a vodních technologií a najdete zde nejen nejznámější Pokladnici, ale také řadu paláců, účelových staveb, vodní komory, divadlo pro 4000 lidí, palácové hrobky, chrámy i klášter. Setkáte se s působivými příklady kultury Středního východu, které se staly kulisami řady slavných filmů v čele s nejznámějším Indiana Jones a Chrám zkázy. Po návštěvě Petry odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře.Ubytování htl. 4* Aqaba (Lacosta, Gulf apod)
6.den Rudé moře - Aqaba
Den pro vás a koupání v Rudém moři a písečné pláže. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Pokud si chcete vyzkoušet jedinenčný zážitek, využijte naší fakultativní nabídky ponoru s lahví pro začátečníky v aktivity potápěčském parku nebo zapůjčení vybavení pro šnorchlování. Postará se o vás profesionální potápěčské centrum včetně pořízení podmořských fotek a videa. V ceně zájezdu je zahrnutý vstup na nádhernou pláž Berenice beach, která je vybavena slunečníky, lehátky ( již v ceně vstupu), jsou zde i sladké bazény, možnost občerstvení a vodní sporty 2.noc Aqaba, večeře.
7.den: Aqaba – Rudé moře - Wadi rum
Po snídani si užijte svůj další den u Rudého moře – plavání, procházka v přístavu, plavba lodí s proskleným dnem, nakupování nebo posezení v kavárně na starém městě vás bude bavit. Jako perličku pro stylové rozloučení s pouštním královstvím jsme připravili fakultativní *odpolední výlet s 2hodinovou projížďkou džípem po růžové poušti WADI RUM s romantickým západem slunce . 3.noc Aqaba, večeře.
8.den: Odlet do ČR
Snídaně,dopoledne volno, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy v odpoledních hodinách.
Stravování
7 x polopenze formou bufetu - kouzlo delikátních chutí a vůní výborné místní i mezinárodní kuchyně. Každý den pobytu láhev vody a káva, čaj na pokoji zdarma
Informace k ubytování
Hotel Ramada Dead Sea 4* - u Mrtvého moře
Standardní dvoulůžkové pokoje s manželskou postelí nebo 2 oddělenými postelemi. Do pokoje lze umístit přistýlku pro dítě, třílůžkové pokoje pro dospělé mají pevnou standardní postel.V pokojích je nastavitelná klimatizace a koupelna. Ke standardu většiny pokojů patří balkón, na kterém mohou hosté odpočívat. Všechny pokoje mají balkon s výhledem na moře, který vytváří příjemnou atmosféru. Na pokoji je trezor, lednička, varná konvice se zásobami kávy, čaje a vodou zdarma.Televize patří k základnímu vybavení pokoje. K vybavení koupelen patří sprchový kout. Je zde vysoušeč vlasů.Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí. Je zde úschovna zavazadel, směnárna, restaurace, bar, služba hlídání dětí, pokojová služba a business centrum.Internet - wifi - je zdarma na všech pokojích i prostorách hotelu. V obchodě se suvenýry si mohou hosté koupit upomínkové předměty. Děti si mohou hrát na dětském hřišti.Hotel má dva bazény - plavecký a dětský s tobogánem (v chladném počasí vyhřívaný )a venkovní perličkový bazén.
Pláž Mrtvé moře:
Mrtvé moře neustále vysychá, proto je pláž vzdálena od hotelu cca 500 m. Od hotelu na pláž jezdí netřetržitě od 8 h do západu slunce minibus, který lze bezplatně využít. Na pláži jsou k dispozici lehátka, slunečníky, deštníky bez příplatku. Pláž je dozorovaná plavčíkem.
Hotel Lacosta 4* Aqaba ( nejčastěji - 90% termínů), případně hotel GULF 4*, Aqaba City Tower 4*
Hotely mají výbornou polohu v centru města, jen pár kroků od restaurací, kaváren , obchodů a trhu.Standardní dvoulůžkové pokoje jsou s manželskou postelí nebo 2 oddělenými postelemi. Do pokoje lze umístit přistýlku pro dítě, třílůžkové pokoje pro dospělé mají pevnou standardní postel.V pokojích je nastavitelná klimatizace a koupelna. Ke standardu většiny pokojů patří balkón, na kterém mohou hosté odpočívat. Všechny pokoje mají balkon s výhledem na moře, který vytváří příjemnou atmosféru. Na pokoji je trezor, lednička, varná konvice se zásobami kávy, čaje a vodou zdarma.Televize patří k základnímu vybavení pokoje. K vybavení koupelen patří sprchový kout. Je zde vysoušeč vlasů.Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí. Je zde úschovna zavazadel, směnárna, restaurace, bar, služba hlídání dětí, pokojová služba a business centrum.Internet - wifi - je zdarma na všech pokojích i prostorách hotelu.
Pláž Rudé moře:Do ceny ubytování je zahrnutý vstup na privátní pláž Berenice beach, která je nejznámější a nejfotografovanější pláží ve městě ( jsou zde i sladké bazény, vodní sporty za příplatek). Slunečníky, deštníky, ručníky - zahrnuto v ceně vstupu.Veřejná pláž, která jen 5 min od hotelů, je určena místním obyvatelům a nenabízí služby, které byste očevávali (plážový servis, občerstvení apod). Na pláž jezdí 3x denně shuttle bus nebo lze využít taxi.
Doprava
Letecky PRAHA - AQABA - PRAHA vč. poplatků a tax,zavazadal 8+23 kg (Smartwings) Transfery klimatizovaným autobusem s wifi a wc

Podobné zájezdy

Dvě moře a Petra ****

destinace: Jordánsko, Poznávací zájezdy - Jordánsko, Jordánsko

termín:02.09. (Pá) - 09.09. (Pá) 2022 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Polopenze

Dvě moře a Petra
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
28 890 Kč0 Kč
Příplatky
dítě 2- 12 let19 690 Kč0 Kč
dítě do 2 let0 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...