VVV Tour

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA VELKÁ CESTA S ČP

kufr pdf

Termín:05.02. (So) - 20.02. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:16 dní, 15 nocí

ID hotelu:985087

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 81 990 Kč

Program
1
Praha/Vídeň – Johannesburg
Odlet do JAR dle konkrétního letového řádu.Informace o počasí v JAR – viz sekce „poznámky“.
2
Johannesburg – Pretoria
Vítejte v Jižní Africe! Po vyřízení nezbytných formalit pokračování do Pretorie – jednoho ze tří hlavních měst Jihoafrické republiky, sídla výkonné moci jihoafrické vlády. Prohlídka hlavních zajímavostí Pretorie – budovy a památníky spjaté se složitou a pohnutou historií, ale i současností země. Poté transfer na hotel a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.
3
Pretoria – Panorama Route – oblast Krugerova národního parku
Přesun z Pretorie do oblasti NP Kruger, jednoho z nejznámějších afrických parků. Cestou fascinující krajina podél tzv. Panorama route. Dechberoucí výhledy na dramatickou krajinu v okolí řeky Blyde River a pohled do hlubin třetího největšího kaňonu světa patří mezi to nejkrásnější, co lze v JAR vidět.
4
NP Kruger
Safari v Krugerově národním parku – největším a nejslavnějším v celé jižní Africe. Fascinující pestrost a bohatost místní fauny a flóry – četné druhy ptactva, ryb a dalších zvířat. S trochou štěstí možnost spatřit i představitele tzv. „Velké pětky“ – leoparda, lva, buvola, slona nebo nosorožce.
5
NP Kruger – Svazijsko
Pokračování na jih do Svazijska, státu jehož král je pohádkově bohatý, ale velká část jeho poddaných žije pod hranicí chudoby…i to je Afrika. Seznámení s šikovností místních řemeslníků během návštěvy sklárny a výrobny svíček.
6
Svazijsko – St. Lucia
Překročení hranic zpět do JAR a pokračování dále na jih do městečka St. Lucia, zasazeného do krajiny s nádhernou přírodou NP iSimangaliso (UN) – zdejší laguny a pobřežní oblasti s bohatou faunou a flórou byly zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Projížďka po řece a poznávání zdejších mokřadových ekosystémů s množstvím vodního ptactva, často také s pozorováním zdejších nejznámějších obyvatel – hrochů a krokodýlů.
7
St. Lucia – NP Hluhluwe-iMfolozi – Durban
Další den věnované nádherné přírodě Jižní Afriky – NP Hluhluwe-iMfolozi, nejstarší národní park v Africe, možnost pozorování četných představitel místní fauny…zebry, žirafy, antilopy a s trochou štěstí opět i „Velká pětka“. Pokračování do Durbanu, zde program dle vlastního gusta a časových možností – vedle návštěvy botanické zahrady, četných etnických trhů či mořského akvária se v případě dobrého počasí nabízí i možnost odpočinku a koupání na dlouhé městské písečné pláži.
8
Durban – Port Elizabeth
Přelet do Port Elizabeth, nazývaného „Město přátelství“ nebo také „Větrné město“. Někdejší malé přístavní město je dnes významným startovním bodem pro cesty po tzv. Zahradní trase (Garden Route) – věhlasné pobřežní trasy lemované parky a krásnou přírodou, vedoucí právě z Port Elizabeth až do Kapského města.
9
Port Elizabeth – NP Tsitsikamma – region Wilderness
Začátek cesty po slavné Garden Route, známé dechberoucími pohledy na zdejší přírodu. Návštěva NP Tsitsikamma – procházka unikátním pralesem a podél divokého pobřeží, známý 77 m dlouhý visutý most. Pokračování do městečka Knysna s krásnou lagunou, projížďka na lodi.
10
Wilderness – Oudtshoorn
Návštěva „světového hlavního města pštrosů“ – navzdory své historické zajímavosti je městečko Oudtshoorn slavné především chovem těchto obrovských ptáků. Návštěva jedné z největších pštrosích farem v JAR s výkladem o tomto výnosném průmyslu. Pohled na stovky pštrosů a jejich mláďat nabízí nezapomenutelný zážitek.
11
Oudtshoorn – Franschoek – Stellenbosch
Čas ochutnat vyhlášená jihoafrická vína! Návštěva vinařských měst Franschoek a Stellenbosch – jedny z nejkrásnějších vinařských lokalit v JAR. Degustace a možnost získat přehled o chuti zdejší produkce světově vyhlášených vín.
12
Stellenbosch – Kapské město
Pokračování do Kapského města – pohled na tuto malebnou oblast je mnohdy považován za jeden z vrcholných zážitků v Jihoafrické republice. Prohlídka hlavních zajímavostí tohoto krásného města ležícího pod majestátní Stolovou horou – pestré etnické čtvrti, vkusně restaurované oblasti u přístavu a všudypřítomná krásná příroda. Panoramatický rozhled na celé město z vrcholu Stolové hory (výjezd lanovkou, lze pouze za dobrého počasí).
13
Kapské město
Výlet k Mysu dobré naděje – původně mylně považován mořeplavci za nejjižnější bod Afriky. Krajina kolem Mysu ohromující svou drsnou krásou, místo jež rozhodně stojí za návštěvu. Během cesty zpátky do Kapského města zastávka na proslulé „pláži tučňáků“ v městečku Simon´s Town.
14
Kapské město
Volný den, určený odpočinku a vychutnávání místní atmosféry.*Případný program vám rádi zajistíme na přání dle vašich preferencí – nabízí se například návštěva vězení na ostrově Robben Island (místo, kde byl dlouhá léta vězněn Nelson Mandela, UNESCO), výlet do botanické zahrady Kirstenbosch malebně umístěné na úpatí Stolové hory nebo pro odvážné místní atrakce – ponor v kleci za smrtícími bílými žraloky.
15
Kapské město – Praha/Vídeň
Volno s možností posledních nákupů. Odlet dle letového řádu zpět do Evropy.
16
Praha/Vídeň
Přílet, konec programu.
Popis
Rozeklané hory, ale i laskavé savany s národními parky plnými exotické zvěře. Sloni, lvi, ale třeba i tučňáci a velryby. Města pulzující životem, ale i zapadlé vesničky obklopené vinicemi, kde se vyrábějí světová vína. Pravá nefalšovaná Afrika, ale i infrastruktura na úrovni západních standardů. To vše, a ještě mnohem víc je Jihoafrická republika. Ne nadarmo se jí přezdívá „Svět v jedné zemi“.
Málokterá země světa se může pochlubit takovou pestrostí přírody, takovou bohatostí etnik a rozdílných kultur, jako právě Jihoafrická republika. Země s velmi pohnutou historií, nepřeberným množstvím přírodních krás, země výborného vína a skvělého jídla. Obrovské přírodní bohatství, ale také veliká chudoba. Pestrost Jihoafrické republiky je opravdu fascinující – JAR nabízí úplně jiný dojem ve východní, „africké“ části země se savanami a parky a krajina má zcela jiný charakter na západě s rozeklanými horami a četnými vinicemi.Během této cesty napříč Jihoafrickou republikou si užijete to nejzajímavější, co tato nádherná a fascinující země nabízí. Vaše putování po jižní Africe zpříjemní přítomnost českého průvodce, který se bude po celou cestu starat o Váš komfort a hladký průběh cesty.
Cena nezahrnuje
Připojištění pro případ storna
Zajistíme na přání za příplatek
Fakultativní výlety a akce
Základní přehled v sekci "Za příplatek"
Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka
*Letenka na trase Praha – Johannesburg/Kapské Město – Praha
Místní přelet
*Letenka na trase Durban – Port Elizabeth
Ubytování
*13x nocleh v hotelu úrovně 3*/lodge se snídaní a vlastním sociálním zařízením
Večeře
*1x večeře (bez nápojů)
Český průvodce
*Zkušený a příjemný český průvodce/průvodkyně
Místní anglicky mluvící průvodce
*Dle požadavků místních zákonů, na různých místech mohou být různí (= více průvodců během cesty)
Vstupné
*Veškeré vstupné dle programu
Pozemní doprava
*Veškerá pozemní doprava dle programu
Degustace místních vín
*2x degustace místních vín (Stellenbosch, Franschoek)
Informační materiály
*Informační materiály CK k dané cestě
Cestovní pojištění
*Kvalitní cestovní pojištění s krytím pro případ covid-19 již v ceně
Pojištění CK proti úpadku
Služby za příplatek
Polopenze (12x večeře)
*cca 4990 Kč/os.
Příplatek za jednolůžkový pokoj
*cca 8490 Kč/os.
Výlet na Robben Island (vč. transportu)
*cca 1099 Kč/os.
Výlet s ponorem za bílými žraloky (vč. transportu)
*cca 3690 Kč/os.
Poznámky
Zájezd je garantován při minimálním počtu 6 účastníků.
Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.
Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu ZAR.
CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
Cestovní pojištění již v základní ceně, doporučujeme si sjednat připojištění storna zájezdu.
Trasa zájezdu může být v některých termínech z provozních důvodů vedena i opačným směrem, tzn. z Kapského města do Johannesburgu (navštívená místa a itinerář zůstávají stejné).
*Je třeba počítat s tím, že roční období jsou v JAR vůči Evropě „obrácená“, tzn. zájezdy v pro nás letním období odjíždějí do jihoafrické zimy, naopak během zimních termínů je v JAR léto a tedy i letní počasí. Červenec a srpen jsou sice dobré měsíce k návštěvě země, je třeba ale s tímto faktem počítat a sbalit si i teplejší oblečení – zejména noci jsou chladné.
Proč vybrat tento zájezd
Vyrovnaná kombinace poznávání přírody, kultury i místní gastronomie*
Nejkrásnější místa Jihoafrické republiky*
Malá skupina 6 – 14 osob, umožňující komfortní poznávání*
JAR od východu k západu, regiony nabízející velmi odlišný zážitek*
Všechny vstupy, výlety a degustace již v základní ceně*
Destinace
Johannesburg – NP Kruger – St. Lucia – Durban – NP Tsitsikamma – Stellenbosch – Kapské město

Podobné zájezdy

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA VELKÁ CESTA S ČP

destinace: Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy - Jihoafrická republika, Jihoafrická republika

termín:05.02. (So) - 20.02. (Ne) 2022 (16 dní, 15 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Dle programu

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA VELKÁ CESTA S ČP
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Základní cena81 990 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: VIVA Travel dovolená-na-přání s.r.o. IČO: 06518770
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...